Ugrai András - TESO Egyesület

1. választókerület

Közgazdász és pályázati szakértő vagyok. Kiemelt szakterületem az uniós támogatási rendszer, a kistelepülési vállalkozásfejlesztés és a fenntartható településfejlesztés. Családommal 2006 óta lakunk Solymáron, négy gyermekem van. A TESO Egyesület képviselőjeként kezdeményezni fogom a lakótelep sportolási lehetőségeinek fejlesztését. Emellett fontosnak tartom a zöldfelületek növelését és a helyi közlekedés javítását. Hazai és nemzetközi kapcsolataimat kihasználva pályázati tapasztalatommal támogatnám az elmaradt beruházásokat. Szeretném a helyi vállalkozókat aktívabban bevonni a helyi kezdeményezések támogatásába.

Dr. Zlinszky Péter - TESO Egyesület

2. választókerület

Ügyvéd vagyok, három gyermek édesapja, a TESO Egyesület elnöke. Képviselői munkámmal arra szeretném ösztönözni a lakókat, hogy ne hagyják kibeszéletlenül a problémáikat, hanem közösen keressünk megoldásokat. A 2., az egyik legsokoldalúbb választókerület; a település magjától és a Káposztás-patak egyik ágától egészen a Zsíros-hegy oldalába felkúszó, családi házas utcákig tart. Képviselői munkám során kiemelt figyelmet kívánok fordítani az autós forgalom mérséklésére, a leromlott utak helyreállítására, az esővízelvezetés megoldására, a kulturális élet fellendítésére és a közterek, közterületek barátságosabbá tételére.

Kövesi Péter - TESO Egyesület

3. választókerület

Születésem óta solymári lakos vagyok, két gyermek édesapja. Munkám mellett a nagyközség labdarúgó szakosztályának utánpótlását segítem, mint szakedző. A TESO Egyesületnek fontos a sportélet fellendítése, és képviselőként a mozgást kedvelőket is aktívan szeretném támogatni, hogy a sportolni, kikapcsolódni vágyók valóban jól érezzék magukat Solymáron. A jelenlegi helyzet nem hű Solymárhoz. Sportnapokat, sportágbemutatókat és olyan programokat szeretnék szervezni, amely összehozza a lakosságot. Együttműködünk az iskolákkal és a civil szervezetekkel a kicsik és nagyok szabadidejének hasznos eltöltése érdekében.

Dibala-Mátray Mariann - TESO Egyesület

4. választókerület

Számviteli analitikai szakértő vagyok, két gyermek édesanyja. Azért választottuk Solymárt lakhelyül, mert értékes számunkra a természetközeliség, ugyanakkor itt karnyújtásnyira vagyunk a Fővárostól. Fontosnak tartom a politikamentes civil összefogást, ahol a közösség építése és községünk megóvása, fejlesztése a cél. Kerekhegyiként azért dolgozom majd, hogy az itt élők hangja is meghallgatásra találjon: forrást kell találni az utak javítására, valamint a vízelvezetésre. Elengedhetetlennek tartom olyan közösségi terek kialakítását, ahol gyerekeink rendezett környezetben, hasznosan tölthetik el szabadidejüket.

Biener Hajnalka - TESO Egyesület

5. választókerület

Szoftverfejlesztő vagyok, két gyermek édesanyja. Mindig is nagy vágyam volt, hogy Solymáron éljünk, hiszen sváb faluban nőttem fel. Azért költöztünk ide, mert közel van a Főváros, de családias és biztonságos a település. Hiszek a civil, alulról építkező kezdeményezésekben, ezért fontosnak tartom a TESO Egyesületet, és büszke vagyok, hogy a támogatásukkal indulhatok az önkormányzati választáson. Képviselőként elsődlegesen a gyerekek, fiatalok értelmes időtöltését, oktatási rendszeren kívüli támogatását szeretném szorgalmazni. Kiemelt szerepet kap körzetemben a közlekedési viszonyok javítása is.

Mihályi Adrienn - TESO Egyesület

6. választókerület

Pénzügyi- és számviteli szakértő vagyok, két nagykamasz édesanyja. Mindig is Solymáron éltem, ismerem a község hagyományait és értékeit, és szeretnék részt venni a jövője építésében is. Célunk Solymár és az itt élők körülményeinek javítása és hagyományainak, szórakozási, kikapcsolódási lehetőségeinek bővítése, a közösség építése és aktivizálása. Körzetemben, az Anna-kápolnai zebra biztonságának fokozását, illetve a Munkás utcai buszmegálló biztonságos megközelítésének kialakítását tűztem ki magam elé. A környezet megóvását, természeti értékeink megvédését is kiemelt célnak tartom.

Gáspárik Balázs - TESO Egyesület

7. választókerület

Településmérnök végzettséggel rendelkezem, három gyermek édesapja vagyok. Egész életemet Solymáron töltöttem, és jó szívvel emlékszem vissza arra, amikor még nem volt ekkora a forgalom, és a barátokkal kedvünkre kerékpározhattunk, és focizhattunk az azóta bezárt sportpályán. Úgy érzem, Solymáron az infrastruktúra nem követte a korábbi zártkerti részek beépülésének ütemét. Fontos, hogy gyalogosan és kerékpárosan is élhető település legyünk. Ezen szeretnék segíteni a gyalogos átjárók rendbetételével, illetve a Kálvária utca – Panoráma utca vonalon átmenő jelentős autóforgalom csökkentésével.

Zakarné Varjas Kata - TESO Egyesület

8. választókerület

Kertészmérnök, három gyermekes családanya vagyok. Születésem óta van solymári kötődésem, hiszen szinte minden nyaramat itt töltöttem. Solymár ezalatt az idő alatt sokat változott, és ki kell mondanunk, hogy mára megtelt. Képviselőként fontosnak tartom, hogy folyamatos kapcsolat legyen köztem és a lakók között. Körzetemben többek közt sport-és szabadidőparkot tervezünk kutyafuttatóval, a társasházak korszerűsítésére szeretnénk pályázni, javítunk a játszóterek állapotán, termelői piacot szervezünk, rendezzük a parkolási problémákat és mindent megteszünk a Szél-hegyi vasútállomás jobb kihasználtsága érdekében.

Írj nekünk!

Fontos a véleményed, mert a solymári problémákat csak együtt, a solymáriakkal tudjuk megoldani.

Te mit vársz a következő 5 évtől Solymáron?
Solymár Magyarország legnépesebb nagyközsége. Ahhoz, hogy változtathassunk azokon a problémákon, amik számodra zavaróak, szükségünk van a TE visszajelzésedre is.